KAKO JE PROTEKO DAN ŠKOLE

Autor: Administrator , 4. 6. 2008.

U petak 30. svibnja 2008. godine obilježen je Dan škole. Bio je to projektni dan na temu "60 godina školstva u Višnjevcu".
Povodom Dana naše škole ugostili smo, tijekom vrućeg športskog prijepodneva, prijatelje iz Osnovne škole Retfala. Odigrane su dvije revijalne utakmice. Odbojku smo izgubili 0:2 (što reći, cure su bile bolje), nogomet  pobijedili 4:1 (jeeee). Između utakmica plesale su i «podigle» atmosferu «sedmašice» naše škole i navijačice iz škole Retfala. Učenici 5.b razreda osigurali su da navijanje bude nenasilno i podržavajuće. Dogovorili smo se nagraditi pljeskom svaki dobar sportski potez. Zabranili smo ružne riječi i uvrede u gledalištu. Ako se neka i omakla u navijačkom «žaru», ispričavamo se. Posebno hvala gospodinu Vladimiru Bogdanović, koji je volonterski sudio odbojkašicama.
Posljepodnevni sati bili su puni prezentacije projekata po učionicama i izložbi.
U centralnom dijelu hola u prizemlju bile su izložbe starih udžbenika, bilježnica, školskog pribora, nastavnih sredstava i pomagala, radova učenika, skupnih fotografija.... Izložba je bila bogata i zanimljiva. Tu je svako mogao naći po nešto za sebe. Ovim putem se zahvaljujemo donatorima izložaka: Ljubici Franović, Marici Bohak, Mariji Andraković, Evici Šunić, Jasni Dorić, Mili Brekalo, Dunji Ham, Meliti Krstić, Ivoni Grbačić, Matei Bošnjak, Sandiju Jelečeviću, Ines Kršćanski, Sari Sabo, Vlatki Turk i mnogim drugima.
Učenici i njihovi roditelji su uživali u izložbama i zajedničkom druženju.

Na kraju dana je održana svečana sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj su dobili priznanja ravnatelja učitelji koji su u našoj školi rade više od 30 godina. To su Marija Andraković, Mihajlo Andraković, Sanja Balić, Irena Bogdan, Marija Bohak, Zvjezdica Čurik, Ljubica Franović, Ljerka Glavaš, Slavica Jelinić, Slavica Lončar, Stana Maloča, Josip Olajoš i Ljerka Vulić.

Fotografije s Dana škole pogledajte u našoj Foto-galeriji, a isto tako se nadamo da će Vas zanimati i dodatni materijali pod „opširnije“.